Mobile Menu

Odpowiedzialność

Od ponad 25 lat ciężko pracujemy nad tym, aby nasze produkty były najwyższej jakości, bezpieczne dla konsumenta, produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego, ze zrozumieniem potrzeb pracowników oraz lokalnej społeczności.
Jesteśmy odpowiedzialni!

Nasze wartości

Otwartość

Nawiązujemy i podtrzymujemy dobre relacje z osobami i podmiotami, z którymi pracujemy i współpracujemy. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, pomysły i opinie, nawet jeżeli się z nimi nie zgadzamy. Ważne jest dla nas, aby nasi pracownicy, współpracownicy oraz goście mieli poczucie, że w naszej firmie panuje przyjazna atmosfera  i aby dobrze się w niej czuli.

Szacunek

Podejmujemy takie decyzje i działamy w sposób, który nie narusza godności innych osób i podmiotów. Z szacunkiem odnosimy się do pracowników, partnerów biznesowych i społecznych. Szanujemy odmienność opinii i poglądów.

Odpowiedzialność

Bierzemy odpowiedzialność za nasze działania oraz deklaracje w stosunku do siebie nawzajem, wobec klientów, środowiska i lokalnej społeczności.

Profesjonalizm

Wszystkie nasze działania realizujemy w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Stale uczymy się i podnosimy swoje kwalifikacje. Działamy z należytą starannością. Ciągle poszukujemy nowych możliwości i rozwiązań związanych z produkcją, ochroną środowiska, a także w obszarze zarządzania ludźmi oraz w kontaktach z lokalną społecznością.

Współpraca

Otwarcie komunikujemy się ze współpracownikami, partnerami biznesowymi oraz lokalną społecznością, informując ich o ważnych działaniach firmy, a także biorąc pod uwagę ich opinie i sugestie.

Kodeks Postępowania Etycznego

Od stycznia 2017 roku w naszej firmie funkcjonuje Kodeks Postępowania Etycznego. Określa on normy, którymi pracownicy firmy powinni się kierować w miejscu pracy i w relacjach zewnętrznych.

 • Kodeks postępowania etycznego

  file: Kodeks-postepowania-etycznego-wer.2.pdf | type: pdf

  uploaded at: 15.01.2017

  size: 9.7 MB

Troszczymy się o wysoką jakość produktów

Bezpieczeństwo żywności ma dla nas podstawowe znaczenie i dlatego prowadzimy wiele aktywności, które propagują dobre standardy higieniczne i produkcyjne.

jakoscm

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego chcemy być gwarantem najwyższej jakości. Nie odnosimy jej tylko do produkcji, ale do całej organizacji, wraz z jej kulturą, systemami i procesami.

Gwarancja jakości od pola do stołu

W celu zapewnienie wysokich standardów jakości, nadzorujemy cały proces produkcji: od pozyskania surowców po wyprodukowanie gotowego wyrobu, jego przechowywanie i wysyłkę. Jakość jest bardzo ważna również w odniesieniu do surowców, opakowań, zaawansowania technologicznego maszyn oraz pracy ludzi. Dlatego audytujemy naszych dostawców oraz procesy wewnątrz firmy. Podnosimy wymagania, ale jednocześnie pomagamy je spełnić. Dbamy o to, aby nasze standardy były praktyczne. Dbamy o wykształcenie naszych pracowników, szczególnie z zakresu technologii. Wprowadzamy również narzędzia pomagające w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Kontrola jakości 

Wszystkie produkty, zanim trafią do obrotu, są kontrolowane przez naszych wykwalifikowanych pracowników. Wyjątkowe miejsce w tej kontroli zajmuje rozbudowana ocena sensoryczna przeprowadzana w kabinach sensorycznych.
Kontrolę jakości i nadzór nad procesem produkcji frytek, placków oraz płatków prowadzone są w laboratoriach kontroli jakości oraz w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych. Analizujemy również prawidłowość samego procesu kontroli.

Standardy jakości

Troskę o wysoką jakość produktów potwierdzają posiadane przez nas oraz regularnie audytowane przez jednostki certyfikujące, najważniejsze standardy jakości: FSCC 22000, Halal, Kosher, UkrSEPRO.

Jak usmażyć dobre frytki?

Zajrzyjcie na stronę www.goodfries.eu/pl, gdzie Europejska Organizacja Producentów Wyrobów Ziemniaczanych (European Potato Processors’ Association, EUPPA), której członkiem jest Farm Frites Poland, prezentuje Złote Zasady Smażenia Frytek.

Dbamy o środowisko naturalne

Każda działalność produkcyjna ma wpływ na środowisko naturalne. Produkując wyroby ziemniaczane zużywamy wodę, wytwarzamy odpady i ścieki. Jednak dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko.

Bobrowniki 48

W 2001 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001, który oznacza, że dążymy do stałej poprawy procesów produkcyjnych, aby zmniejszać ich wpływ na środowisko, regularnie monitorujemy nasz wpływ na środowisko, racjonalnie gospodarujemy surowcami i odpadami, jak również edukujemy pracowników z zakresie proekologicznych zachowań.

Ograniczenie zużyć

Inwestujemy w rozwiązania pozwalające redukować zużycie wody, gazu i energii elektrycznej. Posiadamy własną dwuetapową podczyszczalnię ścieków wyposażoną w instalację beztlenową, która umożliwia nam wyprodukowanie energii elektrycznej i cieplnej. Również nasz zewnętrzny dostawca energii elektrycznej co roku zwiększa ilość energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Od 2010 roku posiadamy instalację odzysku energii z oparów pieca smażalniczego. Dzięki niej, w pierwszym roku zaoszczędziliśmy energię o równowartości 1 miliona m3 gazu.
Na początku 2014 roku uruchomiliśmy instalację, która odzyskuje ciepło z gorących wód po-procesowych. Dzięki tej instalacji zmniejszyliśmy średnie zużycie energii na tonę gotowego produktu o około 5%.

Edukacja ekologiczna

Tylko świadomi i dobrze poinformowani pracownicy mogą stanowić wsparcie w zakresie ograniczania wpływu na środowisko. Dlatego też każdego roku organizujemy akcje popularyzujące wśród nich zachowania proekologiczne:

Sadzenie drzewek
Jedną z akcji promujących ekologię wśród naszych pracowników i ich rodzin jest coroczne sadzenie drzewek w okolicznych lasach. W latach 2011-2019 posadziliśmy łącznie 19 000 drzewek, a naszym celem jest posadzenie 20 000 drzewek do 2020 roku.

Eko Rok
2016 rok upływał w naszej firmie pod hasłem ekologii. Jego głównym celem było zwiększenie wiedzy i świadomości pracowników w różnych aspektach ekologii, takich jak np. ekologiczne jedzenie i kosmetyki, oszczędzanie energii oraz papieru w domu i pracy, zbiórka elektrośmieci.  

Dbamy o pracowników i ich bezpieczeństwo

Szanujemy opinię pracowników, bierzemy pod uwagę ich pomysły, a także dajemy im możliwość rozwoju. To oni są gwarantem sukcesu naszej firmy, a my chcemy, aby czuli się w niej bezpieczni pod każdym względem.

Jesteśmy dobrymi sąsiadami

Od czasu powstania firmy dużą wagę przykładamy do tego, aby odpowiedzialnie i efektywnie współpracować z lokalnymi społecznościami i utrzymywać dobre relacje sąsiedzkie. Nasza troska o sąsiadów przejawia się w następujący sposób:

Farm Frites USG 3 06 2016 05

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda

E.C. Lehmann-Bärenklau, były Prezes i Dyrektor Naczelny FFP oraz Grażyna Nowak-Połomska, Dyrektor ds. Rozwoju Firmy i Biznesu McDonald’s, są członkami polskiej Rady Fundacji Ronalda McDonalda, która będąc częścią Ronald McDonald House Charities, wspiera programy, bezpośrednio wpływające na poprawę zdrowia oraz dobro dzieci w naszym kraju.

Nasza firma dołożyła swoją cegiełkę do budowy Domu Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu, finansując wybudowanie, oraz pokrywając koszty rocznego utrzymania jednego z pokoi. Jesteśmy również zaangażowani w program „Nie nowotworom u dzieci” finansując profilaktyczne badania USG dzieci z regionu lęborskiego. 

Zatrudniamy okolicznych mieszkańców i korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców
Ponad 90% naszych pracowników to mieszkańcy Lęborka oraz powiatu lęborskiego. Współpracujemy z około 200 lokalnymi podwykonawcami, dostawcami usług, ziemniaków, a także części zamiennych. Dzięki kooperacji z nimi możemy liczyć na atrakcyjne ceny i szybszą realizację usług. Stawiamy na wzajemne zaufanie i długofalowe relacje – z wieloma firmami współpracujemy od kilkunastu, a nawet ponad 25 lat.

Wspieramy osoby ubogie i chore

Ze zrozumieniem i empatią odnosimy się do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych, szczególnie dzieci. Zgodnie z  naszymi zasadami, dofinansowujemy ich leczenie tylko za pośrednictwem fundacji, do których należą. Od 2004 roku patronujemy Dziecięcemu Centrum Rehabilitacji „Jesteśmy Razem”, w którym z nieodpłatnej pomocy psychologa i fizjoterapeuty korzysta codziennie ponad 20 niepełnosprawnych dzieci.

Przekazujemy nasze produkty fundacjom, domom dziecka, szkołom i przedszkolom

Wszyscy lubią frytki i placki ziemniaczane, które produkujemy. Chętnie więc dzielimy się naszymi produktami i przekazujemy je domom dziecka, ośrodkom pomocy społecznej, fundacjom, a także szkołom, czy przedszkolom.

Wspieramy aktywność sportową dzieci i dorosłych 

Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest ruch dla zdrowia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych i jak duże są potrzeby finansowe w tym obszarze.
Dofinansowujemy więc działalność lokalnego klubu strzeleckiego, młodzieżowego klubu karate, klubu żeglarskiego oraz drużyny piłki halowej. Również nasi pracownicy mogą liczyć na pomoc w realizacji swoich sportowych pasji, takich jak: tenis stołowy, bieganie oraz piłka nożna.

Promujemy profilaktykę zdrowotną

Z naszej inicjatywy w 2014, 2016 i 2018 roku do Lęborka przyjechał Ambulans Ronalda McDonalda, który w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci” jeździ po całej Polsce, a podróżujący w nim lekarze wykonują badania USG dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat. Podczas obydwu akcji przebadanych zostało ponad 600 maluchów.

Wspieramy również honorowe krwiodawstwo – od 2013 roku włączamy się w organizację akcji Motoserce, organizowanej przez Klub Motocyklowy „Cruiseriders”. Akcja ta jest organizowana w wielu miastach w Polsce i z każdym rokiem cieszy się coraz większym odzewem ze strony honorowych krwiodawców.

Raportowanie społeczne

Ważne jest dla nas, aby liczne działania na rzecz naszych pracowników, klientów, środowiska oraz społeczności lokalnej były jawne i przejrzyste. Z tego powodu opublikowaliśmy już dwa raporty: Raport Odpowiedzialności Społecznej za lata 2012-2013 oraz Raport Zrównoważonego Rozwoju za lata 2014-2016.

 • Raport Odpowiedzialności Społecznej za lata 2012-2013

  file: Raport-CSR-2012-2013.pdf | type: pdf

  uploaded at: 22.11.2016

  size: 1.6 MB

 • Raport Zrównoważonego Rozwoju 2014-2016

  file: ffp-raport-2014-2016-180420.pdf | type: pdf

  uploaded at: 03.04.2018

  size: 6.9 MB