Mobile Menu

Odpowiedzialność

Od 30 lat ciężko pracujemy nad tym, aby nasze produkty były najwyższej jakości, bezpieczne dla konsumenta, produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego, ze zrozumieniem potrzeb pracowników oraz lokalnej społeczności.
Jesteśmy odpowiedzialni!

Nasze wartości

Otwartość

Jesteśmy otwarci na dialog, nowe rozwiązania, pomysły i opinie, nawet jeżeli się z nimi nie zgadzamy. Szczerze wyrażamy nasz punkt widzenia.

Szacunek

Szanujemy siebie nawzajem. Z szacunkiem odnosimy się do partnerów biznesowych i społecznych. Szanujemy różnorodność.

Odpowiedzialność

Bierzemy odpowiedzialność za nasze decyzje, działania oraz deklaracje w stosunku do siebie nawzajem, wobec partnerów biznesowych, środowiska i lokalnej społeczności.

Profesjonalizm

Stale uczymy się, szukamy nowych możliwości i rozwiązań, korzystamy z naszej wiedzy i doświadczenia. Przestrzegamy obowiązujących standardów.

Współpraca

Razem tworzymy zespół, w którym sobie ufamy, pomagamy nawzajem w realizacji ustalonych celów.

Kodeks Postępowania Etycznego

Od stycznia 2017 roku w naszej firmie funkcjonuje Kodeks Postępowania Etycznego. Określa on normy, którymi pracownicy firmy powinni się kierować w miejscu pracy i w relacjach zewnętrznych.

  • Kodeks postępowania etycznego

    file: Kodeks-postepowania-etycznego-ver.-4.pdf | type: pdf

    uploaded at: 14.07.2023

    size: 295 KB

Informacja dla sygnalisty

Zgodnie z Art.15.1. Ustawy o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024, Farm Frites Poland SA ustanowiła Procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych, w tym ustanowiła sposoby dokonywania zgłoszeń.

Zanim dokonasz zgłoszenia upewnij się czy:

  • Twoja informacja dotyczy potencjalnego lub rzeczywistego naruszenia prawa w wymienionych w ustawie obszarach prawa i dotyczy działalności Farm Frites Poland SA.
  • Twoja informacja została pozyskana w kontekście pracy tj. jesteś pracownikiem lub współpracownikiem lub dostawą usług dla Farm Frites Poland SA.
  • Masz uzasadnione przekonanie, że informacja jest prawdziwa.

Jeżeli odpowiedzi na wszystkie postawione pytania są twierdzące, istnieje szansa, że kwalifikujesz się jako sygnalista w świetle Ustawy o ochronie sygnalistów.

Jeżeli zaobserwowałeś naruszenie prawa w obszarach wymienionych w art. 3.1 Ustawy o ochronie sygnalistów, w szczególności:

  • korupcji;
  • przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu;
  • bezpieczeństwa produktów i ich zgodności z wymogami;
  • ochrony środowiska;
  • bezpieczeństwa żywności i pasz;
  • ochrony konsumentów;
  • ochrony prywatności i danych osobowych;
  • bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych

i spełniasz podstawowe kryteria bycia sygnalistą, poinformuj nas o tym wysyłając zgłoszenie na adres sygnalista@ffp.pl.

Przed dokonaniem zgłoszenia zapoznaj się z Klauzulą informacyjną dla sygnalistów.

Troszczymy się o wysoką jakość produktów

Bezpieczeństwo żywności ma dla nas podstawowe znaczenie i dlatego prowadzimy wiele aktywności, które propagują dobre standardy higieniczne i produkcyjne.

 

jakosc5

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego chcemy być gwarantem najwyższej jakości. Nie odnosimy jej tylko do produkcji, ale do całej organizacji, wraz z jej kulturą, systemami i procesami.

Gwarancja jakości od pola do stołu

W celu zapewnienie wysokich standardów jakości, nadzorujemy cały proces produkcji: od pozyskania surowców po wyprodukowanie gotowego wyrobu, jego przechowywanie i wysyłkę. Jakość jest bardzo ważna również w odniesieniu do surowców, opakowań, zaawansowania technologicznego maszyn oraz pracy ludzi. Dlatego audytujemy naszych dostawców oraz procesy wewnątrz firmy. Podnosimy wymagania, ale jednocześnie pomagamy je spełnić. Dbamy o to, aby nasze standardy były praktyczne. Dbamy o wykształcenie naszych pracowników, szczególnie z zakresu technologii. Wprowadzamy również narzędzia pomagające w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Kontrola jakości 

Wszystkie produkty, zanim trafią do obrotu, są kontrolowane przez naszych wykwalifikowanych pracowników. Wyjątkowe miejsce w tej kontroli zajmuje rozbudowana ocena sensoryczna przeprowadzana w kabinach sensorycznych.
Kontrolę jakości i nadzór nad procesem produkcji frytek, placków oraz płatków prowadzone są w laboratoriach kontroli jakości oraz w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych. Analizujemy również prawidłowość samego procesu kontroli.

Standardy jakości

Troskę o wysoką jakość produktów potwierdzają posiadane przez nas oraz regularnie audytowane przez jednostki certyfikujące, najważniejsze standardy jakości: FSSC 22000, Halal, Kosher.

Jak usmażyć dobre frytki?

Zajrzyjcie na stronę www.goodfries.eu/pl, gdzie Europejska Organizacja Producentów Wyrobów Ziemniaczanych (European Potato Processors’ Association, EUPPA), której członkiem jest Farm Frites Poland, prezentuje Złote Zasady Smażenia Frytek.

Dbamy o środowisko naturalne

Każda działalność produkcyjna ma wpływ na środowisko naturalne. Produkując wyroby ziemniaczane zużywamy wodę, wytwarzamy odpady i ścieki. Jednak dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko.

Bobrowniki 48

W 2001 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001, który oznacza, że dążymy do stałej poprawy procesów produkcyjnych, aby zmniejszać ich wpływ na środowisko, regularnie monitorujemy nasz wpływ na środowisko, racjonalnie gospodarujemy surowcami i odpadami, jak również edukujemy pracowników w zakresie proekologicznych zachowań.

Ograniczenie zużyć

Inwestujemy w rozwiązania pozwalające redukować zużycie wody, gazu i energii elektrycznej. Posiadamy własną dwuetapową podczyszczalnię ścieków wyposażoną w instalację beztlenową, która umożliwia nam wyprodukowanie energii elektrycznej i cieplnej. Również nasz zewnętrzny dostawca energii elektrycznej co roku zwiększa ilość energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Od 2010 roku posiadamy instalację odzysku energii z oparów pieca smażalniczego. Dzięki niej, w pierwszym roku zaoszczędziliśmy energię o równowartości 1 miliona m3 gazu.
Na początku 2014 roku uruchomiliśmy instalację, która odzyskuje ciepło z gorących wód po-procesowych. Dzięki tej instalacji zmniejszyliśmy średnie zużycie energii na tonę gotowego produktu o około 5%.

Edukacja ekologiczna

Tylko świadomi i dobrze poinformowani pracownicy mogą stanowić wsparcie w zakresie ograniczania wpływu na środowisko. Dlatego też każdego roku organizujemy akcje popularyzujące wśród nich zachowania proekologiczne, m.in.

Sadzenie drzewek
Jedną z akcji promujących ekologię wśród naszych pracowników i ich rodzin jest coroczne sadzenie drzewek w okolicznych lasach. W latach 2011-2024 posadziliśmy ponad 20 000 drzewek i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

 

Dbamy o pracowników i ich bezpieczeństwo

Szanujemy opinię pracowników, bierzemy pod uwagę ich pomysły, a także dajemy im możliwość rozwoju. To oni są gwarantem sukcesu naszej firmy, a my chcemy, aby czuli się w niej bezpieczni pod każdym względem.

Jesteśmy dobrymi sąsiadami

Od czasu powstania firmy dużą wagę przykładamy do tego, aby odpowiedzialnie i efektywnie współpracować z lokalnymi społecznościami i utrzymywać dobre relacje sąsiedzkie. Nasza troska o sąsiadów przejawia się w następujący sposób:

Farm Frites USG 3 06 2016 05

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda

Przedstawiciele Farm Frites Poland SA są członkami polskiej Rady Fundacji Ronalda McDonalda, która będąc częścią Ronald McDonald House Charities, wspiera programy, bezpośrednio wpływające na poprawę zdrowia dzieci w naszym kraju.

Nasza firma dołożyła swoją cegiełkę do budowy i współfinansuje utrzymanie dwóch Domów Ronalda McDonalda: w Krakowie i w Warszawie. Jesteśmy również zaangażowani w program „Nie nowotworom u dzieci” finansując profilaktyczne badania USG dzieci z regionu lęborskiego, a nasi wolontariusze angażują się w akcje wspierające i promujące Fundację.

Zatrudniamy okolicznych mieszkańców i korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców

Ponad 90% naszych pracowników to mieszkańcy Lęborka oraz powiatu lęborskiego. Współpracujemy z około 200 lokalnymi podwykonawcami, dostawcami usług, ziemniaków, a także części zamiennych. Dzięki kooperacji z nimi możemy liczyć na atrakcyjne ceny i szybszą realizację usług. Stawiamy na wzajemne zaufanie i długofalowe relacje – z wieloma firmami współpracujemy od kilkunastu, a nawet 30 lat.

Wspieramy osoby ubogie i chore

Ze zrozumieniem i empatią odnosimy się do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych, szczególnie dzieci. Zgodnie z naszymi zasadami, dofinansowujemy ich leczenie tylko za pośrednictwem fundacji, do których należą. Jesteśmy aktywnie zaangażowani w budowę pierwszego w powiecie lęborskim, hospicjum stacjonarnego. Za nami ponad 100 wydarzeń w powiecie, z którym aktywny udział biorą nasi pracownicy - wolontariusze. 

Przekazujemy nasze produkty fundacjom, domom dziecka, szkołom i przedszkolom

Wszyscy lubią frytki i placki ziemniaczane, które produkujemy. Chętnie więc dzielimy się naszymi produktami i przekazujemy je domom dziecka, ośrodkom pomocy społecznej, fundacjom, a także szkołom, czy przedszkolom.

Wspieramy aktywność sportową dzieci i dorosłych 

Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest ruch dla zdrowia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych i jak duże są potrzeby finansowe w tym obszarze.
Dofinansowujemy więc działalność m.in. lokalnego klubu strzeleckiego  oraz drużyny piłki halowej. Również nasi pracownicy mogą liczyć na pomoc w realizacji swoich sportowych pasji, takich jak: tenis stołowy, bieganie, nordic walking oraz piłka nożna.

Promujemy profilaktykę zdrowotną

Z naszej inicjatywy w 2014, 2016, 2018, 2021, 2023 oraz 2024 roku do Lęborka przyjechał Ambulans Ronalda McDonalda, który w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci” jeździ po całej Polsce, a podróżujący w nim lekarze wykonują badania USG dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat. Podczas tych akcji przebadanych zostało prawie 1000 maluchów. Kolejna taka akcja odbędzie się w 2024 roku.

Fabryka Lokalnych Innowacji

Za nami cztery edycje funduszu grantowego "Fabryka Lokalnych Innowacji", którego celem jest zaangażowanie mieszkańców i organizacji pozarządowych z terenu powiatu lęborskiego w działania na rzecz lokalnej społeczności realizujące cele zrównoważonego rozwoju. W efekcie przekazaliśmy 105.000 zł na realizację 24 lokalnych projektów.

 

Raportowanie społeczne

Ważne jest dla nas, aby liczne działania na rzecz naszych pracowników, klientów, środowiska oraz społeczności lokalnej były jawne i przejrzyste. Z tego powodu opublikowaliśmy już trzy raporty: Raport Odpowiedzialności Społecznej za lata 2012-2013, Raport Zrównoważonego Rozwoju za lata 2014-2016 oraz Raport Zrównoważonego Rozwoju za lata 2017-2021.

  • Raport Zrównoważonego Rozwoju 2017-2021

    file: FFP-Raport-ZR-2021-PL.pdf | type: pdf

    uploaded at: 27.09.2022

    size: 29 MB

  • Raport Zrównoważonego Rozwoju 2014-2016

    file: ffp-raport-2014-2016-180420.pdf | type: pdf

    uploaded at: 03.04.2018

    size: 6.9 MB

  • Raport Odpowiedzialności Społecznej za lata 2012-2013

    file: Raport-CSR-2012-2013.pdf | type: pdf

    uploaded at: 22.11.2016

    size: 1.6 MB